Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura


GYNEKOLOGIE

Výsledky projektu
„Wobenzym v komplexní léčbě opakovaných vaginálních mykóz“

V 7 ambulantních centrech (2005 – 2007) byl sledován počet recidiv vaginální mykózy (VM) u 62 žen kterým byl ke standardní antimykotické léčbě přidán Wobenzym (2 x 8 drg. denně po dobu 10 týdnů).

Porovnán výskyt VM ve dvou obdobích:
12 měsíců před nasazením Wobenzymu: 4-9 VM/ 12 měs. (prům. 4,4)
12 měsíců po zahájení léčby Wobenzymem: 0-3 VM/ 12 měs. (prům. 0,5)

 

Výsledky: průměrný počet recidiv VM poklesl ze 4,4 (za období 12 měsíců před zahájením podávání Wobenzymu) na 0,5 (za období 12 měsíců po zahájení podávání Wobenzymu), tj pokles o 88,5% (p<0,001).

Počet recidiv VM v období 12 měsíců po zahájení podávání Wobenzymu

63,0% žen již nemělo žádnou recidivu VM.

27,4% žen prodělalo pouze jednu recidivu VM.

9,6% žen mělo 2-3 recidivy VM.

Zlepšení se dostavilo u všech žen.

 

Příznivý efekt Wobenzymu přetrvával i po ukončení jeho užívání, které trvalo pouze 10 týdnů.

Přestože se základní lokální i systémová antimykotická léčba v jednotlivých centrech lišila, pokles počtu recidiv při podpůrné léčbě Wobenzymem byl jednotný.

Design tohoto projektu byl připraven ve spolupráci s ambulantními odborníky v oboru gynekologie. Statistické vyhodnocení provedlo Datové centrum IKEM, Praha 

Podrobnější informace o I. fázi a II. fázi projektu
stručný souhrn: „Systémová enzymoterapie jako součást léčby recidivujících vulvovaginálních kandidóz: 5 let sledování“ - najdete zde
plné znění publikace: Unzeitig V., Dvořák V., Hlaváčková O., Malík T., Nový J., Stará A., Skřivánek A., Štěpán J. Systémová enzymoterapie v léčbě recidivující vulvovaginální kandidózy. Čes. Gynek., 2013; 78, 2, 187-194 - najdete zde

 

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003