Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura


IMUNOLOGIE

Systémová enzymoterapie u imunopatologických chorob člověka

Experimentální studie ospravedlnily zařazení SET především do léčby imunopatologických chorob, v jejichž patogenezi se uplatňují nadměrně zmnožené imunitní komplexy nebo autoimunitní reakce: patří sem především na podávání inzulínu závislý diabetes mellitus, mnohotná roztroušená skleróza, tyreoitida, chronická aktivní hepatitida, revmatoidní artritida a některé glomerulonefritidy (Nouza a Wald, 1994; Nouza a Krejčová, 1997).
Z imunokomplexových onemocnění lze pokládat za vhodné pro SET především vaskulitidy a glomerulonefritidy, také však SLE a další chorobné jednotky. Z autoimunitních onemocnění je častý a závažný diabetes mellitus I. typu. Je obávaný pro svůj zákeřný průběh - onemocnění se klinicky projeví až poté, kdy dojde k autoimunitnímu zničení 90% beta buněk Langerhansových ostrůvků. Snaha o včasný léčebný zásah dnes zahrnuje řadu postupů a před několika lety se k nim přiřadila i systémová enzymoterapie. Systémová enzymoterapie se ovšem příznivě projevuje zejména u závažných druhotných projevů diabetiků, především při postižení cév očí a ledvin a periferních tepen.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003