Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura


Interferon production in whole blood cultures from volunteers and rheumatoid arthritis patients after medication with oral enzymes

Lackovic V.,1 Rovensky J.,1 Horvathova M.,2 Malis F.1

1Research Institute of Rheumatic Diseases, Piestany, Slovakia, 2 Institute of Preventive and Clinical Medicine, Bratislava, Slovakia.

Int. J. Immunotherapy 1997: XIII(3/4), pp. 159-165 

SO 112 (19-04-2) - (3-10-1)


Summary

After oral administration of a combination of hydrolytic enzymes (Wobenzym®) the leukocyte system of healthy subjects and patients with rheumatoid arthritis (RA) responds to ConA and NDV in vitro through a different pattern of IFN-g and IFN-a production, respectively. In healthy subjects, after Wobenzym® medication the IFN-g as well as the IFN-a producing ability was increased. This cell system was not able to release a detectable level of IFN-g spontaneously and trypsin itself had no IFN-inducing ability. RA patients with deficient producing ability of leukocytes to ConA failed to be restored in IFN producing capacity by the enzyme preparation and were even more decreased in the production of IFN-g after enzyme treatment. Wobenzym® treatment of healthy volunteers reduced TGF-b1 concentration in their plasma. In contrast to these results, whole blood cells of these volunteers produced TGF-b1 spontaneously.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003