Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura


Renal fibrosis: Role of impaired protein degradation and potential therapeutic strategies

A. Heidland1 , K. Sebekova2, L. Paczek3, M. Teschner1, J. Daemmrich4, Z. Gaciong3

1 Medical Faculty, University of Wuerzburg, 2 Institute of Preventive and Clinical Medicine, Bratislava (Slovakia), 3 The Transplantation Institute Warsaw (Poland), 4 Institute of Pathology, University of Wuerzburg (Germany)

Kidney International 1997, Vol. 52, Suppl. 62,  pp. S 32-35 

343 KA (5-08-3)


Cellular protein content and extracellular matrix (ECM) components represent a dynamic balance between synthesis and degradation. In glomerulosclerosis and tubulointerstitial fibrosis this balance is disrupted: Upregulation of protein synthesis and/or downregulation of proteolytic enzymes cause cellular hypertrophy and expansion of ECM (Baricos 1994). On the contrary in inflammatory renal diseases enhanced proteolytic activities (from invading blood cells or resident cells) damage glomerular basement membrane (GBM) components (with subsequent proteinuria) and/or non-GBM proteins (resulting in mesangiolysis, Baricos and Shah 1991 ).

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003