Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura
2-04-3

Breast lymphedema after partial mastectomy. A complication of conservative surgical methods

J. Adámek, J. Prausová* and M. Wald

Department of Surgery
* Department of Oncology
2nd Medical School, Charles University, Prague, Czech Republic

Proceedings of XI International Congress of Senology, Cancun (Mexico), May 13 – 18, 2000


Summary

With the increasing number and percentage of breast-saving surgeries we meet new problems and post-surgical complications. The most severe complication which occurs only in the breast-saving surgeries is lymphedema of remaining part of the breast. Its development may be accentuated by a post-surgical actinotherapy. Hematoma in the wound is also a serious complication. This banal complication may lead after improper cicatrization even to the suspicion on the tumor recurrence. Likewise at modified radical mastectomy, seroms and lymphatic secretion in the axilla appear. We consider a post-surgical administration of enzymes - systemically acting proteinases - which significantly reduce these complications to be a method to reduce a breast lymphedema development.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003