Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura


Bromelain proteinases modulate the CD44 expression on human Molt 4/8 leukemia and SK-Mel 28 melanoma cells in vitro

Tibor Harrach1, Frank Gebauer2, Klaus Eckert1, Rudolf Kunze2 and H. Rainer Maurer1

1Institut für Pharmazie, Abteilung Pharmazeutische Biochemie, Freie Universität Berlin, D-12169 Berlin
2 IMTOX GmbH, D-13355, Gustav-Meyer-Allee 25, Berlin, Germany

Int. J. Oncol. 1994: No. 5, pp. 485-488

SO 82 (2-02-1)


Abstract

CD44 cell surface proteins are involved in leukocyte binding to endothelium and the metastatic spread of tumor cells. Using flow cytometric analysis (FCMA), we investigated the effects of the proteases bromelain, papain, trypsin, and chymotrypsin on the density of CD44 molecules present on human leukemia Molt 4/8 cells. Bromelain was found to be most active in reducing CD44 receptor density. In addition, the effects of the purified bromelain proteinases F4 and F9 were investigated. On Molt 4/8 cells crude bromelain and F9, with the highest proteolytical activity, were found to be most active in reducing CD44 receptor density with a half maximal value of 1.9 mg/ml and 2.3 mg/ml, respectively. On human SK-Mel 28 melanoma cells especially F9 showed a strong effect, with a half maximal value of 1.5 mg/ml. The implications of the findings are discussed with view of the reported antimetastatic activity of orally administrated bromelain with respect to CD44.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003