Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura


Diagnosis of an early (latent) stage of secondary arm lymphedema — a necessary condition for its successful treatment

M. Wald, H. Křížová*, J. Adámek and J. Prausová**

Department of Surgery
* Department of Nuclear Medicine
** Department of Oncology
2nd Medical School, Charles University, Prague, Czech Republic

Proceedings of XI International Congress of Senology, Cancun (Mexico), May 13 – 18, 2000


Summary

An increasing number of solid tumors requires also more and more surgical lymphadenectomies and radiotherapy of appropriate lymphatic nodes. Therefore, an increased number of secondary lymphedemas is obviously to be expected. The authors emphasize a diagnostics of early (latent) forms of secondary lymphedemas. To objectively evaluate a clinically latent lymph congestion in the interstitium, a noninvasive examination method - lymphoscintigraphy (radionuclid lymphography) - is used. Based on the authors' experience, a mixture of systemically acting proteinases (Wobenzym tbl.) is absolutely the best drug in the treatment of latent forms of secondary lymphedema.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003