Systémová enzymoterapie pro odborníky
Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna        Stránky pro laiky         wobenzym.info
Literatura
3-11-2

Enzyme and combination therapy with cyclosporin A in the rat developing adjuvant arthritis

Rovenská E., Švík K., Stančíková M., Rovenský J.

Research Institute for Rheumatic Diseases, Piešťany, Slovak Republic

Int. J. Tissue React. (1999): XXI(4), 105-111.


Summary

Recent knowledge of the pathophysiology of rheumatoid arthritis and the mechanism of drug effects have enabled the use of new drugs and drug combinations in rheumatoid arthritis therapy. This study investigates the efficacy of both enzyme therapy and combined therapy with cyclosporin in rats with adjuvant arthritis. Rats with adjuvant-induced arthritis were administered either cyclosporin A (2.5 or 5.0 mg/kg/day per os), a mixture of enzymes (Phlogenzym® (PHL); 45 mg/kg twice daily intrarectally), or a combination of 2.5 mg cyclosporin A and 90 mg PHL for a period of 40 days from the adjuvant application. Levels of serum albumin, changes in hind paw swelling and bone erosions were measured in rats as variables of inflammation and arthritis-associated destructive changes. Treatment with 5 mg of cyclosporin A, as well as with the combination therapy with cyclosporin A plus Phlogenzym, significantly inhibited both the inflammation and destructive arthritis-associated changes. However, 2.5 mg of cyclosporin A and PHL alone inhibited these disease markers, although to a lesser extent and at a later stage of arthritis development. The results show the inhibitory effect of enzyme therapy on rat adjuvant arthritis, as well as the efficacy of a low dose of cyclosporin A given in combination with enzyme therapy, which may be useful in the treatment of rheumatoid arthritis.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003