Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura


Immunomodulation by a2-macroglobulin and a2-macroglobulin-proteinase complexes: the effect on the human T lymphocyte response

Heumann D., Vischer T.L.

Division of Rheumatology, Department of Medicine, Hopital Cantonal Universitaire, Geneva

Eur. J. Immunol. (1988):18, 755-760.


Alpha2-macroglobulin (a2M), various a2M-proteinase complexes and methylamine-treated a2M were added to human lymphocyte cultures stimulated with the specific antigen purified protein derivative of tuberculin (PPD), pokeweed mitogen (PWM) and anti-CD3. a2M-trypsin diminished all reactions in a dose-dependent way. In the PPD-induced stimulation of peripheral blood mononuclear cells, both change of configuration and remaining proteinase activity contributed to the suppressive activity. Separate exposure of adherent cells or the highly purified T lymphocytes to a2M-trypsin complexes indicated that the effect was mediated through adherent cells. Addition of indomethacin did not modify the results. In the interleukin 2 (IL 2)-dependent stimulation of purified T lymphocytes by anti-CD3 the effect of a2M-proteinase complexes was probably due to the digestion of IL2 through remaining proteinase activity. As a2M-proteinase complexes are formed at sites of inflammation, the multiple immunomodulatory effects of a2M-proteinase complexes might contribute to the dysregulation of the immune system in inflammatory diseases.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003