Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura
16-08-2

Orally administered proteases in aesthetic surgery

1Dušková M., 2Wald M.

1 Clinic of Aesthetic Surgery, FNKV and 3rd LFUK, Prague, Czech Republic
2 Department of Surgery, 2nd LFUK, Prague, Czech Republic

Aesth. Plast. Surg. 1999, 23, 41-44.


Abstract

Increasing demand for shortening the sequel period after aesthetic surgery has led to comparative testing of optional approaches. Systemic enzyme therapy with its pharmacological effects represents a preventive and curative option for inflammatory process including healing. Excellent results were presented, namely, in the treatment of secondary lymphoedema. The incidence of hematoma, edema, and pain was followed, and the results were compared in a randomized group of 20 patients with upper eyelid blepharoplasty treated with proteases (Wobenzym drg) and in a similar group treated with systemic antiedema and hemostyptic therapy (Dicynone drg and Reparil drg). No undesirable side effects were observed. In addition, proteases apparently have no limitation for patients with the risk of concurrent cardiovascular, hepatic, or renal diseases.

Key words: Proteases—Reduction of postoperative sequelae— Blepharoplasty

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003