Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       
Literatura


Selective modulation of cell adhesion molecules on lymphocytes by bromelain protease 5

Kleef R., Delohery T.M., Bovbjerg D.H.

Memorial Sloan-Kettering Cancer Center, New York, N.Y., USA

Pathobiology (1996): 64, 339-346.


Abstract

Human peripheral blood mononuclear cells from healthy donors were treated ex vivo with the proteolytic enzyme bromelain and studied by flow cytometry. Bromelain-treated lymphocytes exhibited 60-90% reduced cell surface staining for CD44 and CD62-L molecules. While the staining for molecules CD16, CD56 and CD49d was unaffected, a moderate increase (10-40%) in expression of the b2-integrins CD 11a-c was seen. This selective modulation of cell adhesion molecules (CAM) was seen on T cells and NK cells, as well. The selective modulation of CAM may help explain some of the clinical effects observed after bromelain treatment in patients suffering from chronic inflammatory disease, HIV and cancer.

Key words: bromelain, cell adhesion molecules, proteolytic enzymes

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003