Systémová enzymoterapie pro odborníky
Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna        Stránky pro laiky         wobenzym.info
Literatura


The influence of trypsin, chymotrypsin and papain on the growth of human pancreatic adenocarcinoma transplanted to nu/nu mice

Wald M. (1); Poucková P. (2); Hloušková D. (2); Altnerová M. (2); Olejár T. (2)

1 Dep. of Surgery, 2nd Medical Faculty, Charles University, Prague, Czech Republic
2 Institute of Biophysics, 1st Medical Faculty, Charles University, Prague, Czech Republic

The European Journal of Cancer 1999; 35(4): No. 543, 148.


Purpose: The aim of the study as presented was to investigate the influence of protease mixture in a model of transplanted human pancreatic carcinoma based on our previous results in mice with syngenic tumor models.

Material and methods: After the 2 weeks of posttransplant latency, total of 18 nu/nu mice (CD-1 prone) bearing subcutaneously the human adenocarcinoma were at random divided into two equal groups. The 1st one (enzyme group) was administered a trypsin, chymotrypsin and papain solution rectally. The 2nd one (control group) was administered saline by the same way. The tumor growth in both groups was measured daily for following 30 days and the tumor mass was calculated from their extents.

Results: Along the presented study, protease mixture retards growth of human pancreatic adenocarcinoma in nu/nu mice. In the enzyme group, the tumor mass increased only up to 47.6% of the control volume in the 30th day.

Conclusion: Although the proteases were expected to have mainly the antimetastatic effect in cancer progression, these results confirm growth inhibition of primary tumor by trypsin, chymotrypsin and papain solution.

 

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003