Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura

SET – od sportovní medicíny ke gynekologii

OD SPORTOVNÍ MEDICÍNY KE GYNEKOLOGII

MUDr. Eva Oháňková

Soukromá gynekologická ambulance, Litvínov


Autorka se ve svém příspěvku zamýšlí nad cestou, která vedla k širšímu užívání Wobenzymu v její gynekologické praxi v Litvínově. Toto město je známé kvalitní základnou hokejových hráčů, která zde vznikla v předchozích letech za vydatné podpory chemických závodů.

Od roku l996 se ve své ordinaci soukromého gynekologa věnuje i léčbě konzervativním laserem. Díky němu se stala tichým pomocníkem maséra hokejového klubu při řešení úrazů hráčů.V kombinaci s konservativním laserem zároveň ordinovala terapii Wobenzymem. Ten se časem stal lékem, který klub svým hráčům hradil i v udržovacích dávkách.Tak hráči postupně začali opouštět tradiční opichy svých zranění Mesocainem. Velký podíl na tomto zlomu měli hokejisté ze zámoří, kteří při zápasech doma léčbu laserem v kombinaci s Wobenzymem preferovali díky svým zahraničním zkušenostem.

Zranění ošetřovaná Wobenzymem v kombinaci s laserem: distorse kolen, kotníků, zápěstí, záněty vazů, hematomy stehenních svalů, nártů, horních končetin, obličeje, vertebrogenní algické syndromy, doléčení traumatických luxací.

Popularita hokeje a hokejistů v Litvínově autorce pomohla rozšířit léčbu Wobenzymem i v nehokejové sféře přesto, že je městem s obrovskou nezaměstnaností a nižšími průměrnými výdělky. Postupně začala doporučovat léčbu Wobenzymem i u gynekologických diagnos ve své ordinaci.

Byly to: pooperační stavy, podpůrná léčba zhoubných nádorů rodidel s radioterapií, zánětlivé stavy v malé pánvi při léčbě antibiotiky, lymfedémy po extirpacích či mastectomiích při karcinomech prsů, léčba sterility. U cystických mastopatií je efekt léčby dokumentován i ultrazvukovými nálezy.

Lékař, který používá SET, musí umět pečlivě a správně vysvětlit svým pacientů důvody a podstatu této léčby. Jen tak vznikne motivace a ochota pacienta podílet se finačně na tomto léčebném postupu.


Kontakt:
MUDr. Eva Oháňková
Soukromá gynekologická ambulance, Žižkova 151, 436 01 Litvínov
357 763 356, EvaOhankova@seznam.cz

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003