Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura

Léky SET (systémové enzymoterapie) – farmakologie a indikace

LÉKY SET (SYSTÉMOVÉ ENZYMOTERAPIE) – FARMAKOLOGIE INDIKACE

MUDr. Marta Honzíková, MUCOS Pharma CZ

Prezentace ke stažení

Přednáška stručně shrnuje základní data o lécích SET (Wobenzym, Phlogenzym, Wobe-Mugos) – jejich složení, základní účinky, kontraindikace, nežádoucí účinky a vhodné indikace.

Základní složky těchto léků tvoři proteolytické enzymy rostlinné (bromelain, papain) a živočišné (trypsin a chymotrypsin) doplněné neenzymovými složkami (rutin, hydrolyzát telecího thymu). K základním účinkům SET patří efekt antiedematózní a edémprotekční, protizánětlivý (zánět optimalizující), fibrinolytický a trombolytický, efekt vehikula a účinek imunomodulační. Léky SET jsou kontraindikovány pouze při intoleranci základních nebo pomocných složek a u pacientů se závažnými poruchami krevní srážlivosti. Nežádoucí účinky zahrnují pocity plnosti, nadýmání, nevolnost a změny konzistence stolice. Řadě z nich lze předejít správným užíváním nalačno.

Obecně jsou základní indikací preparátů SET zánětlivá onemocnění nejrůznější etiologie. Wobenzymu je dávána přednost u zánětů chronických a recidivujících, Phlogenzym je vhodnější pro akutní záněty a potraumatické a pooperační stavy.

Další podrobná data lze nalézt v obvyklých informačních zdrojích: příbalové letáky, Pharmindex brevíř a kompendium, SPC jednotlivých preparátů , firemní brožura „Systémová enzymoterapie v praxi.“

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003