Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura

Wobenzym jako součást léčby revmatoidní artritidy – kasuistika

 

WOBENZYM JAKO SOUČÁST LÉČBY REVMATOIDNÍ ARTRITIDY

MUDr. Leopold Brychta
Ordinace praktického lékaře, Veselí nad Moravou

Prezentace ke stažení

Autor prezentuje kasuistiku nyní 55ileté ženy, která je více než 15 let léčena pro závažnou formu revmatoidní artritidy. U pacientky je postižena většina kloubů drobných i velkých, hybnost je značně omezena pro výraznou bolestivost. Funkční schopnost rukou je výrazně snížena pro deformity a poruchu úchopu, proto je pacientka řadu let v invalidním důchodu. V průběhu léčby u ní byla kombinována řada antirevmatik (Acylpyrin, Ibuprofen, Delagil, Plaquenil, Tauredon, Prednison, Kenalog, Medrol, Metotrexat). Opakované kúry Tauredonem musely být přerušeny kvůli projevům alergie (svědění kůže i sliznic, pálení očí). Po Plaquenilu má pigmentace.

V r. 2001 do léčby zařazen Wobenzym, zpočátku 3 x 5 drg., později udržovací dávka 3 x 3 drg. Při jeho podávání snížena dávka Ibuprofenu z 5x 400 mg na 1x 400 mg, Acylpyrin vysazen úplně. Po vysazení Wobenzymu z finančních důvodů opět vzestup spotřeby Ibuprofenu na původní dávku. Od 03/ 2002 znovu na Wobenzymu, potřeba NSA minimální, jinak pouze Delagil 1 x 1 tbl.

Nabízí se otázka úhrady SET u revmatiků v produktivním věku s perspektivou dlouhodobé léčby tohoto onemocnění, kde se již objevila intolerance některých basálních antirevmatik a zavedení Wobenzymu do medikace přináší možnost výrazného omezení dávek agresivních léků s rizikem závažných nežádoucích účinků.


Kontakt:
MUDr. Leopold Brychta
Ordinace praktického lékaře, Veselí nad Moravou
bryleo@post.cz

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003