Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura

Zkušenosti s podáváním SET v ordinaci praktického lékaře

ZKUŠENOSTI S PODÁVÁNÍM SET V ORDINACI PRAKTICKÉHO LÉKAŘE.

MUDr. Rudolf Červený
Ordinace praktického lékaře, Příbram

Prezentace ke stažení

WOBENZYM:

Wobenzym byl opakovaně podáván u 24 pacientů s pollinosou, jako podpůrná léčba současně s antihistaminiky, s desenzibilizační léčbou. Rok před tím bez enzymů se u všech projevily pollinotické potíže (rýma,zduření nosní sliznice,konjuktivitis), po nasazení léčby 2 x1 drg na dva měsíce - u 8 pacientů výrazný ústup až vymizení potíží i bez užívání antihistaminik, u 11 pacientů výrazný ústup potíží spolu s užíváním antihistaminik, u 2 pacientů zůstaly mírné obtíže, u 3 pacientů byla léčba bez efektu.

PHLOGENZYM:

Phlogenzym byl podáván 3 roky pravidelně 2 x 2 tbl. po úrazech po profesionální fyzické zátěži (u policistů a hasičů), po úrazech při zásazích ve službě nebo po úrazech při služební tělovýchově. Jednalo se o 67 úrazů hlavně těchto tři typů – distorse kolene, distorse kotníku nebo natažení (natržení) svalů. Kontrolní skupinu bez užívání Phlogenzymu tvořilo 32 pacientů s úrazy stejného typu. Ve skupině profesionálů bylo zhojení rychlejší s pracovní neschopností o 22% kratší, než u kontrolní skupiny.

Postřehy a zajímavosti:

Mezi pacienty mám také dva bratry – krasobruslaře, t.č. jezdící v lední revue. Je zajímavé, že jeden, který pravidelně užívá Phlogenzym, ať už po úrazech (2 x 2 tbl.)nebo preventivně (2 x 1 tbl.), v celkovém součtu není nemocen, kdežto druhý se léči pro opakované KHCD, bronchitidy, bolesti kloubů a svalů z přetížení.

Podávání Wobenzymu 3 x 3 drg. při popáleninách I. - II. stupně menšího rozsahu (ošetřených v ordinaci PL) - hojení rány bylo bez komplikací a subjektivně z pohledu lékaře i pacienta rychlejší, čistší a s jizvou dobrého vzhledu. U onkologicky nemocných spíše v preterminálním stádiu byl efekt nedostatečný a těžko hodnotitelný (ať z pohledu kvality či délky života).

Kontakt:
MUDr.Červený Rudolf
Školní 70, 261 05 Příbram
RudolfCerveny@seznam.cz

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003