Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura

SET užívaná pracovištěm sportovní medicíny ve Frýdku-Místku

  

SET UŽÍVANÁ PRACOVIŠTĚM SPORTOVNÍ MEDICÍNY VE FRÝDKU–MÍSTKU

MUDr. Radomír Maráček

MEDISPORT – pracoviště sportovní medicíny, Frýdek-Místek


Přednáška prezentuje zkušenosti pracoviště sportovní medicíny s enzymoterapií. Používáme preparáty Wobenzym a Phlognezym. Wobenzym v indikacích preventivních, u chronických potíží, u akutních stavů - úrazů a u operačních zákroků. Aplikujeme několik způsobů podávání - trvale po celý rok v dávce 6 - 10 tbl/ den; sezónně po dobu 2 - 3 měsíců 6 - 15 tbl/ den (období předzávodní a pozávodní – jaro, podzim, současně jako prevence virových onemocnění); krátkodobě v období závodů (3 - 5 dnů před závodem a 1 - 3 dny po závodu 10 - 15 tbl/ den).Pokud dojde k úrazu, nasazujeme dávku 15 - 30 tbl/ den). U operací doporučujeme zahájit podáváni Wobenzymu 5 - 10 dní předem v dávce 10 tbl/ den, vynechat v den operace a zahájit co nejdříve v pooperačním období pokud nejsou krvácivé komplikace, v dávce až 30 tbl/ den. Phlogenzym doporučujeme jen v bezprostředním poúrazovém období (někteří jej vozí stále s sebou) s postupných přechodem na Wobenzym.

Enzymoterapii nejvíce používají cyklisté, atleti a házenkáři. Používaní enzymoterapie vede k nutnosti úpravy stravovacího režimu, protože nedodržení užívání nalačno s dostatečným odstupem před jídlem a po předcházejícím jídle způsobuje potíže, které řadu sportovců odrazují od jejího dlouhodobějšího používání. Problém se snažíme částečně řešit doporučením používat preparáty alespoň 1x denně a to ráno v  dávce 6-15 tbl. Nutnost přemýšlet co a kdy budu jíst, vede současně k racionálnějšímu využívání živin, což je dnes nedílnou součastní sportovních výkonů a tak enzymoterapie nepřímo přispívá i ke zkvalitnění stravování.

Kasuistika: 17 letá cyklistka upadla na dráze při závodu. Na místě asi 1 min. bezvědomí,kardiopulmonálně stabilní. Dle CT mozku 2 kontuzní ložiska intraparenchymatózně a menší epidurální hematom bez neurologického nálezu. Léčba konzervativní. V den úrazu začala užívat Wobenzym s zvyšující dávkou až na 30 tbl./den od 4.dne. 7.den bylo provedeno kontrolní CT s fyziologickým nálezem bez známek nitrolebního krvácení. Sportovkyně je sledována v neurologické ambulanci pro možnosti vzniku záchvatových atak, ke kterým po dobu 2 let nedošlo. Nadále vrcholově sportuje.

Studie: Sledování změn vybraných laboratorních hematologických a biochemických parametrů v průběhu 24 hodinového cyklistického závodu dvojic ve dvou následujících letech. První rok bez používání enzymoterapie a druhý rok s jejím uživáním 1 měsíc před závodem, v průběhu závodu a následně několik týdnů po něm.


Kontakt:
MUDr. Radomír Maráček
MEDISPORT – pracoviště sportovní medicíny
T. G. Masaryka 1146, 738 01 Frýdek-Místek
radek.maracek@nempodlesi.cz

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003