Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura

Phlogenzym a divizní fotbal

 

PHLOGENZYM A DIVIZNÍ FOTBAL

MUDr. Luboš Hrbáč
Privátní chirurgická ambulance, Rychnov nad Kněžnou


Autor referuje o efektu 3 měsíčního podávání preparátu Phlogenzym 15 hráčům divizního mužstva kopané FS Spartak Rychnov n. Kněžnou.

Phlogenzym nepatří mezi zakázané dopingové látky, jeho účinek je z praxe známý, užívají jej i přední sportovci, reprezentanti. Jmenujme např. Hermana Maiera, Steffi Grafovou, Boris Beckera, Jana Železného, Ludmilu Formanovou a další. Účinek spočívá především v podpoře regenerace organismu a hojení mikrotraumat po zvýšené fysické zátěži. Urychluje vstřebávání otoků a hematomů a působí příznivě na hojení zánětů provázejících traumata. Lék obsahuje živočišné a rostlinné proteolytické enzymy trypsin a bromelain a flavonoid rutin. Všechny tyto složky jsou ve dvojnásobném množství oproti preparátu Wobenzym. To umožňuje nižší dávkování při vysoké účinnosti. Phlogenzym ve formě acidorezistentních tablet je nutné užívat přísně nalačno, při nedodržení této podmínky někdy působí průjem.

Lék byl preventivně podáván l5 hráčům základního kádru divizního mužstva FS Spartak RK. Hráči byli lékařem předem podrobně poučeni o smyslu této akce a byli průběžně kontrolováni a sledováni. Hráčům byly podávány 3 tablety Phlogenzymu 1 x denně ráno nalačno po dobu 3 měsíců podzimní soutěže a předchozí přípravy. Po skončení podzimní části soutěže vyplnili všichni hráči jednoduchý dotazník, ze kterého vyplynulo, že 11 hráčů nevynechalo žádný zápas, ze zbylých 4 hráčů jeden vynechal pro zranění 1 zápas, dva hráči 2 zápasy.Jeden hráč byl vyřazen z kádru pro zlomeninu bérce zasahující do kloubu kolenního. Hráč byl pro zlomeninu operován, byla provedena artroskopicky asistovaná osteosyntésa proximálního konce tibie. Pooperačně hráč dostával Phlogenzym ve zvýšené dávce 3 x 3 tbl a dále v běžné terapeutické dávce po dobu téměř 6 týdnů. V současné době i tento hráč již hraje aktivně kopanou. Celkový téninkový a herní výpadek činil pouze 5 týdnů. Preventivní podávání Phlogenzymu 15 hráčům divizního mužstva kopané tak přineslo nižší výskyt výpadku hráčů ze soutěžní a tréninkové činnosti oproti předchozím sezónám.

Ve následujícím herním období jara 2000, kdy jsme již Phlogenzym nepodávali, 15 téměř identických hráčů vynechalo v součtu celkem l7 týdnů aktivní soutěžní kopané. Po skončení prevence tedy došlo k návratu výrazně vyššího výskytu drobných zranění a absence ze sportovní činnosti. Naše zkušenosti s preventivní enzymoterapií u hráčů výkonnostní kopané jsou tak v souladu s dalšími autory podobných prací, které všechny prokazují pozitivní medicínský i ekonomický efekt preventivního podávání systémové enzymoterapie.


Kontakt:

MUDr. Luboš Hrbáč
Privátní chirurgická ambulance, Na Trávníku 1232, 516 01 Rychnov nad Kněžnou
606 244 836
hrtapo@seznam.cz

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003