Chcete zobrazit informace, které jsou určeny výhradně odborníkům (podle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění), tedy osobám oprávněným léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat.
  1. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že jsem odborníkem, tedy osobou oprávněnou léčivé přípravy vydávat či předepisovat. V případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  2. Kliknutím na tlačítko "ANO" výslovně prohlašuji a potvrzuji, že je mi známa definice odborníka. V případě, že nikoliv nebo v případě, že nepatříte mezi osoby oprávněné léčivé přípravky předepisovat, nebo vydávat, opusťte prosím tyto stránky stisknutím tlačítka NE.
  3. Pro případ, že nejsem odborníkem, pak jsem seznámen s riziky, kterým se vystavuji v důsledku možného chybného vyhodnocení informací, které jsou určeny odborníkům, přičemž tato rizika zcela akceptuji.
Přejete-li si pokračovat a tím potvrdit, že jste tímto odborníkem, stiskněte ANO.
AnoNe
Hlavní stránka        Úvod pro odborníky        O firmě        Kontakty        Pomáháme druhým        Poradna       Semináře
Literatura


UROLOGIE

Komplikace po radioterapii a chemoterapii

Při ozařování pro urologické malignity jsou častou komplikací akutní mukozitidy, které obvykle postihují močový měchýř a sliznice zažívacího traktu. Působí pacientovi velmi nepříjemné obtíže (dysurie, strangurie, průjmy, tenezmy) a mohou být důvodem přerušení ozařování, což snižuje jeho efektivitu. Pozdní poradiační komplikace dlouhodobě ovlivňují kvalitu života pacienta i jeho celkový stav (zvýšená vnímavost postiženého orgánu k infekcím). Patří k nim například fibróza močového měchýře se snížením jeho kapacity nebo vleklá poradiační proktitida.

Radioprotektivní efekt systémové enzymoterapie byl prokázán v experimentech na zvířatech i v randomizovaných prospektivních klinických studiích. Preparáty systémové enzymoterapie jsou doporučovány k léčbě časných radiačních komplikací, které jsou vlastně akutní zánětlivou reakcí na fyzikální noxu. Optimální je profylaktické podávání preparátů systémové enzymoterapie v průběhu celého ozařování, které omezuje výskyt i závažnost časných nežádoucích účinků radiace a může omezovat pozdní komplikace. Při nasazení SET Drábek rovněž pozoroval zmírnění průběhu chemické cystitidy, která se rozvíjí po instilaci cytostatik do močového měchýře a někdy je důvodem k přerušení léčby.

 

Datum aktualizace stránky: 19. 1. 2016
Zkrácené informace přípravků Wobenzym a Phlogenzym
Volně prodejné léky. Bez úhrady ze zdrojů veřejného zdravotního pojištění.

Inzertní stránky společnosti MUCOS Pharma CZ, s.r.o. - tel: (+420)-267 750 003