Zánět: společný znak řady onemocnění

S léčbou mohou pomoci enzymy

Zánět jako přirozená obrana organismu

Mnoho zdánlivě odlišných onemocnění a zdravotních potíží má při bližším zkoumání jeden společný znak: zánět. Akutní zánět je obranný mechanismus organismu před vnějšími a vnitřními škodlivými vlivy. Je to přirozená reakce našeho organismu na zranění či různé patogeny (viry, bakterie), která slouží k boji proti nim a k jejich odstranění. Zánět je také způsobem obnovy poškozených tkání.
Zánětlivá reakce je složitým dějem, do kterého je zapojeno několik složek imunitního systému. Mohou jej doprovázet vnější projevy jako horečka, zvýšený tep nebo otok. Chronický zánět ale může probíhat i skrytě, nepozorovaně. Cílem zánětlivé reakce je odstranit příčinu a zabránit jejímu šíření, vyvolat přiměřenou imunitní odpověď, obnovit poškozenou tkáň a znovu nastolit vnitřní rovnováhu organismu.

Pozor na chronický zánět

Zánět jako okamžitá reakce na probíhající nebezpečí je tedy přirozenou reakcí organismu, která má hojivé účinky. Problém nastává v momentě, kdy je imunitní systém vlivem vnějších faktorů aktivován po delší dobu. V důsledku této neustálé pohotovosti imunitního systému může dojít k vyčerpání imunitních rezerv organismu, imunita se oslabuje, protizánětlivé reakce nejsou dostatečně silné a organismus se dostává do chronického zánětu.

Průběh zánětu urychlí enzymy

V imunitní a zánětlivé reakci je nezbytná přesná koordinace a spolupráce jednotlivých součástí imunitního systému. Při tvorbě „komunikačního jazyka“ imunitního systému sehrávají klíčovou roli enzymy – zvláštní druhy bílkovin, které v lidském organismu řídí a urychlují průběh biochemických procesů. Každý enzym je specialistou, který se účastní pouze vybraných procesů. Najdeme mezi nimi i skupinu enzymů, které působí právě jako tzv. signální molekuly imunitního systému koordinující imunitní reakci.

Wobenzym: lék pro urychlení léčby zánětu a podporu imunity

Enzymy obsažené ve Wobenzymu pomáhají zajišťovat rovnováhu imunitního systému tak, aby záněty proběhly rychle a efektivně. Speciální kombinace enzymů z Wobenzymu činí vhodný lék při potížích, které jsou způsobeny zánětlivým procesem – od chronických zánětů dýchacích cest přes revmatické potíže po záněty urogenitálního traktu.
Wobenzym* obsahuje kombinaci enzymů, které příznivě ovlivňují zánětlivou reakci, mají schopnost podpořit imunitu a do jisté míry i tlumí bolest. Na rozdíl od tradičních antirevmatických a protizánětlivých léků Wobenzym urychluje samoléčebný proces v těle místo tlumení zánětu jakožto přirozené obranné reakce organismu. Enzymy neslouží k léčbě jednoho konkrétního problému, ale pomáhají tam, kde to organismus nejvíce potřebuje.

Onemocnění dýchacích cest

Wobenzym posiluje imunitní systém

Přečíst článek

Úrazy a operace

Wobenzym zkracuje dobu léčby a zmírňuje bolest

Přečíst článek

Nemoci pohybového aparátu

Wobenzym zlepšuje hybnost kloubů a mírní bolest

Přečíst článek

Gynekologické záněty a záněty močových cest

Wobenzym snižuje opakování nemoci

Přečíst článek

Další užití Wobenzymu

Wobenzym pomáhá v léčbě onemocnění, jež doprovází zánět či otok

Přečíst článek

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.