Další užití Wobenzymu

Wobenzym pomáhá v léčbě onemocnění, jež doprovází zánět či otok

Mezi další onemocnění a potíže, jejichž léčbu podpoří lék systémové enzymoterapie Wobenzym, patří například:

Křečové žíly

Křečové žíly neboli varixy jsou zvětšené, klikaté žíly tmavě fialové barvy vystupující nad povrch kůže nejčastěji na dolních končetinách. Za normálních okolností dopravují žíly odkysličenou krev proti směru gravitace z dolních končetin směrem k srdci. Pokud ovšem žilní stěna není dostatečně pevná, omezuje se její schopnost posouvat krev proti gravitaci. Krevní průtok se zpomaluje, může docházet ke vzniku drobných krevních sraženin a v žíle vzniká zánět doprovázený otokem a bolestí postižených končetin. Wobenzym díky speciální kombinaci enzymů urychluje průběh žilního zánětu a vstřebávání otoku. Zlepšuje tekutost krve a její cirkulaci. Obsažený rutin navíc zpevňuje cévní stěnu. Přečtěte si více informací o křečových žilách.

Lymfatický otok

Lymfatický otok neboli lymfedém postihuje měkké tkáně těla, nejčastěji horní i dolní končetiny. Je způsoben poruchou drenážní funkce lymfatického systému, jinými slovy nedochází ke správnému odstraňování tekutiny z mezibuněčných prostor. Lymfedém se vyvíjí nenápadně, od skrytých otoků až k nevratným otokům, omezujícím hybnost kloubů. Wobenzym díky obsaženým enzymům zlepší průchodnost lymfatických cév a podpoří vstřebávání lymfatických otoků. Přečtěte si více informací o lymfedému.

Bércové vředy a jiné chronické rány

Chronické rány jako bércové vředy, proleženiny nebo rány spojené se závažnými onemocněními (např. s cukrovkou) se vyznačují dlouhým a obtížným hojením, doprovázeným chronickým zánětem a otokem. Příčinou špatného hojení může být již zmíněné závažné onemocnění jako cukrovka. Roli hraje také špatné prokrvení tkání, věk a životní styl. Wobenzym zlepšuje prokrvení tkání, podporuje vstřebávání otoků a posiluje oslabený imunitní systém, čímž přispívá k rychlejšímu hojení chronických ran. Navíc tlumí bolest, která tyto potíže doprovází. Přečtěte si více informací o chronických ranách a jejich léčbě.

Fibrocystická mastopatie

Fybrocystická mastopatie je označení pro cysty a zduřeniny v prsní žláze, které vznikají u žen vlivem hormonální nerovnováhy. Do prsní tkáně se ukládá vazivo a vznikají zde drobné hmatné cysty, zvětšující se zejména v období před menstruací. Wobenzym obsahuje speciální kombinaci enzymů, které napomáhají zmenšení cyst a zmírňují bolest. Přečtěte si více informací o fibrocystické mastopatii.

žena indikující bolest v prsu

Zánět dásní

Zánět dásní se projevuje zarudnutím, otokem, odhalením zubních krčků a krvácením. Jeho příčinou je většinou nedostatečná ústní hygiena, kvůli které dochází k hromadění bakterií zubního plaku na tkáních obklopujících zuby. Zánět dásní se může postupně rozvinout až v chronické onemocnění zvané parodontóza. Wobenzym protizánětlivé účinky, působí proti otoku a brání rozvoji chronického zánětu. Přečtěte si více informací o zánětu dásní.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.