Chronické rány (diabetická noha, bércový vřed a další)

Wobenzym urychluje hojení

Co je chronická rána?

Chronické rány jsou obtížně se hojící rány s předpokládanou dobou hojení delší než 4–9 týdnů. Tyto rány představují chronický zánětlivý proces, často doprovázený chronickým otokem a bolestí. Nejčastěji jde o bércové vředy, proleženiny, rány vzniklé po úrazech a rány doprovázející některá závažná celková onemocnění (například diabetická noha). Lék Wobenzym urychluje hojení chronických ran, mírní bolest a zlepšuje průnik antibiotik do tkání.

Proč se některé rány nehojí?

Mezi nejčastější příčiny poruchy hojení rány patří zhoršené prokrvení tkání, které způsobuje nedostatečné zásobení tkání živinami a kyslíkem. Zároveň zhoršuje odplavování zplodin metabolismu a odpadních produktů zánětu, který v oblasti chronické rány probíhá. K poruchám mikrocirkulace přispívají cévní choroby (ateroskleróza, chronická žilní nedostatečnost), ale také nedostatečná funkce lymfatického systému. Obecně se chronické rány vyskytují nejvíce u starších lidí. Při stárnutí organismu dochází k poruchám prokrvení následkem například aterosklerózy či cukrovky, takže hojivé procesy probíhají hůře než u mladších osob.
Chronická rána nebývá jenom lokálním problémem. Zhoršené hojení může signalizovat, že něco není v pořádku v celém našem organismu. Mnohdy tedy ani sebelepší lokální ošetřování rány nepřinese úspěch, pokud není odhalena celková příčina poruchy hojení – např. špatná výživa, cévní onemocnění či cukrovka.

Léčba chronických ran

Péče o chronické rány musí být komplexní a měla by probíhat pod dohledem lékaře. Celkové vyšetření pacienta by mělo odhalit choroby, které mohou být příčinou špatného hojení (např. cukrovku, chronickou žilní nedostatečnost nebo aterosklerózu tepen dolních končetin). Chronické rány vyžadují také správné lokální ošetřování (čištění, převazy, krycí a obvazový materiál). Často je nezbytné bandážování končetin při chronických otocích.
Účinnou součástí celkové léčby chronických ran je také lék systémové enzymoterapie Wobenzym, který díky speciální kombinaci enzymů podporuje hojivé procesy v organismu a zmírňuje bolest.

prarodiče a vnoučata

S hojením chronických ran pomáhá Wobenzym

Výzkumy i klinické studie prokázaly, že proteolytické enzymy obsažené ve Wobenzymu příznivě ovlivňují vlastnosti krve a zlepšují její „tekutost“ (viskozitu), která přispívá ke zlepšení prokrvení tkání. Zlepšují také průchodnost lymfatických cév a odstraňují nežádoucí bílkovinné látky z mezibuněčného prostoru.
Wobenzym urychluje vstřebávání otoků i při porušené funkci lymfatického systému. Tím se urychluje proces hojení a zmírňují se bolesti, kterými jsou chronické rány obvykle doprovázeny. Wobenzym podporuje také průnik současně podávaných antibiotik do tkání, což je velmi důležité při léčbě bakteriálních infekcí, které mohou komplikovat hojení chronických ran. Proteolytické enzymy obsažené ve Wobenzymu také posilují oslabený imunitní systém.

Dávkování Wobenzymu při chronických ranách.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.