Fibrocystická mastopatie

Wobenzym zmírňuje bolestivost a zmenšuje cysty

Fibrocystická mastopatie aneb cysta v prsu

Mnoho žen trápí bolesti v prsou spojené s tvorbou zduření a zatvrdlin v mléčné žláze. Tyto potíže, které se často zvýrazňují v období před menstruací, nazýváme fibrocystická mastopatie. Do prsní tkáně se ukládá fibrózní vazivo a vznikají drobné hmatné cysty v prsu, které mohou být doprovázeny zánětem. Mezi charakteristické projevy fibrocystické mastopatie patří citlivost prsu, bolestivost a pocit těžkosti. Symptomy se většinou vyskytují týden až deset dní před počátkem menstruace a s koncem menstruace opět mírně odezní. Cysty v prsu mohou měnit svou velikost, a dokonce se mohou zmenšit do té míry, že se stanou nehmatnými
Porucha je ve většině případů způsobena ženskými pohlavními hormony. Onemocnění se proto objevuje u žen v plodném věku (cca 25–45 let) a mizí po poklesu hladiny pohlavních hormonů během přechodu. Předpokládá se, že svou roli hrají i další faktory jako genetika či nedostatek některých vitamínů.

Součástí osobní hygieny každé ženy by proto mělo být samovyšetření prsu. Díky pravidelnému samovyšetření svoje prsy dokonale poznáte a můžete tak velmi brzy odhalit jakoukoliv odchylku od předchozího stavu.

S léčbou fibrocystické mastopatie pomáhá Wobenzym

Těžiště léčby fibrocystické mastopatie by mělo být zaměřeno na stabilizaci hormonálního systému v ženském těle.
Od nepříjemných symptomů fibrocystické mastopatie uleví také lék Wobenzym, který optimalizuje průběh zánětů tak, aby proběhly co nejrychleji a bez následků. Díky kombinaci enzymů zmírňuje bolestivost cyst a působí na jejich zmenšení. Úspěšnost této léčby potvrdily kontrolované klinické studie.

Dávkování Wobenzymu při fibrocystické mastopatii.

smějící se žena

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.