Záněty povrchových žil

Wobenzym urychluje průběh zánětu a zlepšuje cirkulaci krve

Záněty žil a křečové žíly

Záněty povrchových žil dolních končetin často vznikají v terénu křečových žil neboli varixů. Jedná se o zvětšené, klikaté žíly tmavě fialové bary vystupující nad povrch kůže nejčastěji na dolních končetinách. Pokud žilní stěna nemá odpovídající pružnost a pevnost, dochází k rozšiřování žíly a k omezení její schopnosti dopravovat krev proti směru gravitace z dolních končetin směrem k srdci. Krevní průtok se zpomaluje a může docházet ke vzniku drobných krevních sraženin, na které žíla reaguje zánětem. Lék Wobenzym urychluje průběh zánětu, zlepšuje cirkulaci krve a zpevňuje cévní stěnu.

Jak se projevují křečové žíly?

Po vizuální stránce jsou křečové žíly (varixy) viditelné jako namodralé, klikaté vystupující povrchové žíly, které samy od sebe nevymizí. V pokročilém stadiu se kůže nad křečovými žilami mění: je pigmentovaná, pergamenově slabá a lesklá. Prvním příznakem křečových žil bývají otoky, nejčastěji kolem kotníků. U významných varixů však mohou otoky vystupovat mnohem výše směrem ke tříslům a mohou dosahovat značných rozměrů. Dále se s křečovými žilami pojí mravenčení, tlak a pocit těžkých nohou. V pokročilejším stadiu se objevují kožní změny jako ekzémy, dermatitidy či bércové vředy.

Příčiny křečových žil

Ve vývoji křečových žil hraje hlavní roli genetika – pokud existují genetické predispozice ke špatné kondici žilní stěny, toto onemocnění se dříve či později projeví. K rozvoji křečových žil však také významně přispívá nezdravý životní styl a špatné návyky – konkrétně obezita, nedostatek fyzického pohybu, kouření nebo dlouhodobé stání.
Pro předcházení žilnímu zánětu, případně pro zmírnění příznaků chronického žilního onemocnění, se doporučuje následující:

  • vyvarujte se dlouhodobého stání a sezení,
  • sprchujte si nohy studenou vodou,
  • zařaďte pravidelný pohyb,
  • omezte nošení podpatků,
  • jezte potraviny bohaté na flavonoidy.

žena skákající přes švihadlo

Křečové žíly: léčba

Léčba křečových žil je postavena na užívání léků podporujících správnou funkci žilní stěny (tzv. venofarmak) a nošení kompresivních punčoch. V některých případech jsou namístě operační zákroky různého typu – od nejméně invazivních výkonů laserem až po rozsáhlé rekonstrukční operace.

Wobenzym urychluje léčbu povrchových žilních zánětů

Záněty povrchových žil, které nejčastěji vznikají právě na podkladě křečových žil, pomáhá léčit Wobenzym. Lék Wobenzym se uplatňuje jako součást léčby akutních zánětů povrchových žil pro svoji schopnost účinkovat proti otokům a urychlovat průběh zánětu. Enzymy obsažené ve Wobenzymu zlepšují tekutost krve a tím i její cirkulaci v malých krevních i lymfatických cévách. Obsažený rutin navíc zpevňuje cévní stěnu a pomáhá tak předcházet vzniku nových žilních zánětů.

Dávkování Wobenzymu při křečových žilách.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.