Gynekologické záněty a záněty močových cest

Wobenzym snižuje opakování nemoci

Gynekologické záněty: příčiny

Gynekologické záněty jsou obranné reakce organismu na působení kvasinek a bakterií, méně často také virů a jiných původců v oblasti ženských vnějších i vnitřních pohlavních orgánů. Intimní oblasti žen a prostředí uvnitř pochvy jsou přirozeně osídleny bakteriemi, z nichž některé zde dokonce hrají zásadní roli – bakterie ze skupiny laktobacilů udržují normální pH intimních partií, tj. kyselé pH okolo hodnoty 4–4,5. Tato přirozená rovnováha vaginálního prostředí je ale velmi křehká. Pokud dojde ke změně přirozeného pH, zvyšuje se riziko infekcí, jelikož v takovém prostředí se pak lépe daří různým patogenům.

Více informací o gynekologických zánětech naleznete v této sekci.

Zánět močových cest: velmi časté trápení žen

Vedle gynekologických zánětů ženy velmi často trápí záněty urologické, tj. zánět močové trubice (uretritida), zánět močového měchýře (cystitida) a některé typy zánětu ledvin (pyelonefritida). Tato onemocnění jsou u žen mnohem častější než u mužů, a to z prostých anatomických důvodů – příčinou je jednak kratší močová trubice, jednak kratší vzdálenost mezi řitním otvorem a močovou trubicí. Bakterie, které urologické infekce způsobují (nejčastěji střevní bakterie Escherichia coli), totiž sídlí na kůži v okolí řitního otvoru. Odsud se pak krátkou cestou rychle šíří přes hráz směrem k močopohlavním orgánům ženy.

Více informací o zánětech močových cest naleznete v této sekci.

Zánět prostaty u mužů

Mezi záněty močopohlavního ústrojí patří u mužů rovněž záněty prostaty neboli předstojné žlázy. Nejčastěji se nám vybaví chronický zánět prostaty, který s sebou přináší někdy potřebu častého močení, zejména však bolestivost v pánevní oblasti. Tyto příznaky bývají přítomny trvale, avšak oproti akutnímu zánětu prostaty se projevují v menší intenzitě.

Více informací o zánětu prostaty naleznete v této sekci.

spokojený postarší pár na pohovce

Wobenzym: účinná pomoc při gynekologických zánětech a zánětech močových cest

Lék Wobenzym má díky kombinaci obsažených enzymů příznivý vliv na průběh zánětlivých onemocnění a pomáhá předcházet jejich opakování. Účinky Wobenzymu:

  • podporuje proces hojení zánětu,

  • zlepšuje celkovou imunitu,

  • pomáhá u opakovaných vaginálních mykóz,

  • zvyšuje účinnost antibiotik při léčbě gynekologických zánětů různého původu.

tři generace radostných žen

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.