Chlamydiová infekce

Wobenzym podporuje hojení zánětu a posiluje obranyschopnost

Chlamydiová infekce: problém pro zdraví ženy i muže

Chlamydiové infekce patří v současnosti mezi nejčastější sexuálně přenosná onemocnění, která způsobují záněty pohlavních orgánů a močových cest. Nakazit se lze při pohlavním styku – nejen vaginálním, ale také orálním nebo análním. Chlamydie mohou být mimo jiné příčinou neplodnosti obou pohlaví či předčasného porodu u těhotných žen. Při porodu se infekce může přenést na novorozence.

Příznaky chlamydiové infekce

Chlamydiová infekce je nebezpečná v tom, že u většiny pacientů probíhá bezpříznakově. Může tak docházet k nevědomé nákaze sexuálních partnerů a v dlouhodobém horizontu mohou být chlamydie příčinou dalších zdravotních obtíží, jako je endometrióza, bolestivá menstruace, nebo dokonce až neplodnost.
Pokud se příznaky chlamydiové infekce projevují, patří mezi ně:

  • bolestivé močení (pálení, řezání, diskomfort),

  • u žen bolest při pohlavním styku, krvácení po styku nebo mimo cyklus,

  • bolesti v podbřišku,

  • bílý výtok z pochvy, u mužů z močové trubic

  • bolesti varlat.


U žen se bolestmi a bílým výtokem může projevovat také vaginální mykóza.

Wobenzym podporuje léčbu chlamydiové infekce

Při infekci chlamydiemi se podávají antibiotika, a to jak nemocnému, tak jeho sexuálnímu partnerovi. Jinak by mohlo docházet k opakovanému vzájemnému předávání infekce.
Účinnost antibiotické léčby lze zvýšit současným užíváním léku Wobenzym, který zajišťuje lepší průnik antibiotik do tkání zasažených zánětem. Navíc zlepšuje celkovou obranyschopnost organismu a tím brání opakování onemocnění.

Dávkování Wobenzymu při chlamydiových infekcích

postarší pár na pohovce

Účinnost léčby Wobenzymem potvrdily studie

Celkem 227 nemocných (mužů i žen) bylo zařazeno do studie u potvrzených chlamydiových infekcí močopohlavního ústrojí. Pacienti byli rozděleni na tři podobně velké skupiny – v první skupině byla užita pouze standardní léčba antibiotiky, ve druhé skupině byla antibiotická léčba doplněna o podání enzymů ve formě nitrosvalové injekce, třetí skupina dostávala k antibiotikům Wobenzym v dávce 3× 5 tablet denně po dobu 20 dní.

Ve skupině pacientů léčené pouze antibiotiky bylo vyléčeno 61,4 % osob, zatímco ve skupině, která dostávala navíc Wobenzym, se podíl vyléčených zvýšil na 92,3 %. A co bylo zvlášť významné, u žádného pacienta z této skupiny nedošlo v průběhu tří měsíců k opakování zánětů. Výsledky s Wobenzymem se podobaly výsledkům ve skupině, která dostávala k antibiotikům enzymy injekčně – v této skupině byl podíl uzdravených pacientů 90,1 %.

graf vyléčených pacientů na chlamydie

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.