Zánět močových cest

Wobenzym posiluje obranyschopnost a brání opakování zánětu

Zánět močových cest: příčiny

Zánět močových cest je souhrnný název, který se může týkat celého močového ústrojí, tedy močové trubice, močového měchýře a vývodných močových cest v ledvinách. U mužů tato problematika zahrnuje i záněty prostaty. Infekci nejčastěji vyvolává střevní bakterie Escherichia coli, která se z tlustého střeva šíří přes hráz do močové trubice. Infekce se může šířit vzestupně, dále do močového měchýře a vzácně i do ledvin. Původcem zánětů močového měchýře mohou být také bakterie zvané chlamydie. Ženy trpí zánětem močových cest častěji než muži, a to z důvodu kratší močové trubice, kterou se bakterie šíří snáz.

Zánět močových cest: příznaky

Hlavním příznakem zánětu močových cest je pálení, řezání a bolest při močení. Pacient má časté nutkání k močení, ale množství moči je nepatrné a po močení převažuje pocit neúplného vyprázdnění. Může se vyskytovat také bolest v podbřišku.

Mezi příznaky zánětu močových cest patří:

  • silná bolest při močení s pocitem pálení a řezání,

  • častá potřeba k močení, přestože jsou jednotlivé porce moči malé,

  • stopy krve v moči,

  • zakalená a nepříjemně zapáchající moč,

  • bolest v podbřišku.

Pokud se infekce rozšíří z dolních močových cest až do ledvin, objevuje se tupá bolest v bedrech, zvýšená teplota a zimnice. V takovém případě je nutné neprodleně vyhledat lékaře.

Jak léčit zánět močových cest

Při počínající infekci močových cest je možné rozvoj onemocnění zastavit vhodnými režimovými doporučeními a samoléčbou. Ta zahrnuje zejména zvýšení dávky vitaminu C a také příjmu tekutin, které zajistí vyšší průtok moči a tím i odplavení škodlivých bakterií.
Pokud však příznaky nadále přetrvávají, je nutná návštěva lékaře, který s největší pravděpodobností předepíše antibiotika. Neléčené a často opakované infekce močových cest mohou způsobit závažné poškození ledvin.

běžící pár ve vlnách moře

Wobenzym zlepšuje účinnost antibiotik

Jako součást léčby opakovaných zánětů močových cest se osvědčil lék systémové enzymoterapie Wobenzym. Wobenzym nejenže zlepšuje účinek léčby při současném podávání s antibiotiky a tím i pravděpodobnost vyléčení, ale také posiluje odolnost pacienta vůči případným opakovaným infekcím. U zánětlivých onemocnění bakteriálního původu nenahrazuje Wobenzym léčbu antibiotiky, ale zvyšuje její účinnost.

Dávkování Wobenzymu při zánětech močových cest

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.