Mimokloubní revmatismus

Wobenzym zmírňuje otoky a zlepšuje hybnost

Co je mimokloubní revmatismus

Revmatismus nemusí vždy postihovat jen klouby. Za určitých okolností může být totiž lokalizován také v měkkých tkáních v okolí kloubu. Tento tzv. mimokloubní revmatismus může postihovat:

  • šlachy a šlachové úpony,

  • kloubní pouzdra,

  • vazivové obaly svalů,

  • samotné svaly,

  • úrazy kloubů,

  • bursy (malé váčky, které zabraňují tření mezi kostmi, šlachami a svalovými úpony v blízkosti kloubů),.

  • vazy,

  • nervy.

Mimokloubní revmatismus často doprovází klasickou artrózu nebo revmatoidní artritidu. Může se ale objevit i po úrazech nebo namáhavé fyzické aktivitě, během které dojde k přetížení pohybového aparátu.

Revmatismus měkkých tkání: příznaky

Revmatismus měkkých tkání poznáte snadno. Projevuje se bolestí pohybového aparátu, někdy s otoky kolem kloubů. V závislosti na typu mimokloubního revmatismu můžete pociťovat další příznaky.
Mimokloubní revmatismus může postihovat pouze lokální anatomickou strukturu, např. rameno (syndrom zamrzlého ramene), loket (tzv. golfový či tenisový loket) nebo zápěstí (tzv. syndrom karpálního tunelu), kdy se projevuje bolestmi a otoky v dané lokalitě. Postižení však může být i většího rozsahu, při kterém dochází k zasažení funkční pohybové skupiny (např. celé končetiny). V krajních případech může jít o onemocnění generalizované, zasahující celý organismus – zde již musíme pojmout podezření na některé ze systémových onemocnění pojivových tkání.

Jak léčit zánět měkkých tkání?

Léčba zánětu měkkých tkání pohybového ústrojí se odvíjí od příčiny. Pokud zánět vznikl následkem fyzického přetížení nebo úrazu, je nutné udržovat postižené místo v klidu. Pacienti obvykle užívají léky proti bolesti a zánětu. Otok lze zmírnit ledováním a užíváním léku Wobenzym, který urychluje průběh zánětlivé reakce a působí proti bolesti.
Jestliže je příčinou osteoartróza či artritida, čeká pacienta komplexní léčba zaměřená na tlumení příznaků, maximalizaci pohybového rozsahu a zpomalení progrese nemoci.

skupina žen cvičící baletní pózy

Wobenzym urychluje průběh zánětu a zmírní bolest

Ať už je mimokloubní revmatismus spojen s artrózou, úrazem, nebo přetížením, s léčbou vám může pomoci Wobenzym. Obsažené enzymy pomáhají vstřebat otoky, urychlují průběh zánětu a zlepšují celkovou hybnost kloubu. Působí také proti bolesti.Zařazení léku Wobenzym do léčby revmatismu měkkých tkání může navíc snížit potřebnou dávku agresivnějších léků ze skupiny nesteroidních antirevmatik. (Případnou úpravu dávkování předepsaných léků však vždy konzultujte s lékařem.)

Dávkování Wobenzymu při mimokloubním revmatismu

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.