Tenisový loket

Wobenzym urychluje hojení a zmírňuje bolest

Co je tenisový loket?

Tenisový loket je onemocnění šlach a svalových úponů, které se pro svou zánětlivou povahu řadí do mimokloubního revmatismu. Jeho příčinou jsou stereotypní, náročné a dlouhodobě prováděné činnosti jako:

  • práce na zahradě,

  • psaní,

  • sporty typu tenis, badminton nebo squash,

  • instalatérské práce.

Vlivem dlouhodobého opakování těchto činností dochází nejdříve k přetížení svalů v dané oblasti. Po delším čase pak mohou vznikat drobné trhlinky ve šlachách, kterými se svaly upínají na kost. Následují zánětlivé změny a zjizvení tkání.

Jak poznat tenisový loket?

Prvním příznakem je silná až bodavá bolest v lokti, přesněji řečeno na vnější straně (v případě podobné bolesti na vnitřní straně se pravděpodobně jedná o tzv. golfový loket). Často ji doprovází otok a kloub bývá na omak teplejší než okolní pokožka. Zpočátku bývá bolest citelná pouze při doteku, může se ovšem rozvinout do takové intenzity, že je problém stisknout kliku.
Zda je bolest v lokti projevem právě tenisového lokte, zjistíte pomocí jednoduchého testu 3. prstu: natáhněte prostředníček proti odporu – pokud při pohybu cítíte bolest v okolí loketního kloubu, půjde pravděpodobně o tenisový loket.

Jak léčit tenisový loket?

Léčba tenisového a golfového lokte vyžaduje trpělivost. Běžně totiž trvá 1–2 měsíce a může se protáhnout. Stěžejní je změna režimu – vynechání namáhavých a rutinních činností, které vedly ke vzniku zánětu. Při přetrvávajících potížích je nutná návštěva lékaře, který zhodnotí, zda k vyléčení stačí nasazení analgetik a protizánětlivých léků, nebo je nutné přistoupit k operaci. Léčbu můžete podpořit cviky na tenisový loket, jako je posilování tricepsu, protahování předloktí nebo cvičení s posilovacím kroužkem. Hojení zánětu významně urychlí lék systémové enzymoterapie Wobenzym.

otec s dcerou na tenise

Průběh zánětu urychluje Wobenzym

Lék Wobenzym pomáhá vstřebat otoky, urychluje průběh zánětu a působí také proti bolesti. Enzymy v něm obsažené podporují správnou činnost lymfatického systému, který má na starosti mimo jiné odbourávání poškozených tkání. Výsledkem je rychlejší návrat k pohybu bez bolesti.

Dávkování Wobenzymu při tenisovém lokti

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.