ORL operace

Wobenzym zkracuje dobu hojení po operaci

Nejčastěji prováděné operace na ORL

ORL neboli otorinolaryngologie je lékařský obor, který se specializuje na onemocnění v oblasti uší, nosu a krku. Rýma nebo záněty nosohltanu jsou zdánlivě neškodné nemoci a neměly by vést k operacím. Na ORL se ale často dostanou i pacienti, kteří se náročnějšímu zákroku nevyhnou, a to z důvodu nedoléčené chronické nemoci.

Doktory z ORL na operačním sále čeká nejčastěji:

  • operace nosních mandlí,

  • operace krčních mandlí,

  • operace ucha (například operace chronického zánětu středního ucha),

  • operace uzlin v krku,

  • operace zlomeného nosu.

Operace krčních mandlí

Tonsilektomie neboli odstranění krčních mandlí je běžným chirurgickým zákrokem z oblasti ORL. Krční mandle jsou párový oválný orgán uložený v ústní části hltanu, který se za normálního stavu spolu s okolními lymfatickými tkáněmi významným způsobem podílí na obranných reakcích proti infekci. Chronický zánět mandlí z nich ale činí infekční ložisko, ze kterého se infekce může šířit do dalších krčních prostor a způsobovat závažné komplikace. V takovém případě se pak přistoupí k chirurgickému odstranění mandlí za lokální či celkové anestezie.

Operace středního ucha

Neléčený zánět středního ucha se může šířit a vytvořit závažné komplikace – např. trvalou poruchu sluchu, silné závratě, poruchu lícního nervu a v nejtěžším případě až život ohrožující komplikace jako meningitida. Při akutních i chronických zánětech středního ucha se proto často přistupuje k operaci, jejímž cílem je odstranění zánětlivého ložiska ze středního ucha.

Rekonvalescenci po ORL operaci může urychlit Wobenzym

I operace jsou svým způsobem zraněním. Při chirurgických zákrocích dochází totiž k „poškození“ tkáně stejně jako u úrazů, na které organismus reaguje shodným hojivým procesem. Úrazy i pooperační stavy pravidelně doprovází otok, zánět a bolest. ORL operace po sobě zpravidla nezanechávají velké rány. Přesto může organismus zákrok těžce snášet, což prodlužuje pooperační rekonvalescenci. Přečtěte si více informací o hojení ran po operaci.

zpívající pár s vařečkami

Dostat se rychleji zpět do kondice vám může pomoci Wobenzym. Enzymy v něm obsažené omezují vznik otoků, urychlují jejich vstřebávání a zmírňují bolest. Wobenzym podporuje celý samoléčebný proces v těle tak, aby zánět proběhl efektivně a bez následků. Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o pooperační ránu. Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po operaci, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Dávkování Wobenzymu po ORL operaci

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.