Ortopedická operace – artroskopie

Wobenzym zkracuje dobu hojení po operaci

Co je artroskopie?

Artroskopie je moderní a jednoduchý operační zákrok v ortopedii, při kterém lékař vyšetří kloub a provede v něm chirurgický zákrok. Endoskopická sonda (artroskop), která obsahuje kameru, se pomocí dvou malých řezů zavede dovnitř kolenního kloubu. K artroskopii tak není potřeba přímé otevření kloubu. Nejčastěji operovaným kloubem je koleno, dále rameno, méně již hlezno a loket. Pomocí artroskopie se provádí například ošetření menisků, plastika zkříženého vazu v koleni nebo sešití rotátorové manžety v rameni.

S hojením rány po artroskopii může pomoci Wobenzym

I při menších chirurgických zákrocích, jako je např. artroskopie, dochází stejně jako u úrazů k „poškození“ tkáně, na které organismus reaguje shodným hojivým procesem. Operace jsou tak svým způsobem zraněním a stejně jako úrazy jsou i tyto pooperační stavy pravidelně doprovázeny otokem, zánětem a bolestí. Přečtěte si více informací o hojení ran po operaci.
Významným pomocníkem při hojení po artroskopii je lék systémové enzymoterapie Wobenzym. Enzymy v něm obsažené omezují vznik otoků, urychlují jejich vstřebávání a zmírňují bolest. Wobenzym podporuje celý samoléčebný proces v těle tak, aby zánět proběhl efektivně a bez následků.
Léčba Wobenzymem je vždy součástí celkové péče o pooperační ránu. Nejlepšího účinku dosáhneme, zahájíme-li podpůrnou léčbu Wobenzymem co nejdříve po operaci, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Dávkování Wobenzymu po artroskopii

lyžař jedoucí ze svahu

Účinek Wobenzymu potvrdily klinické studie

Pomoc léku Wobenzym v pooperační léčbě u artroskopických výkonů na kloubech potvrdila řada klinických studií. Například ve dvojitě zaslepené studii v Německu, provedené podle náročných požadavků moderní medicíny s 80 pacienty, byl u osob po operaci menisku léčených Wobenzymem zaznamenán rychlejší ústup pooperačního otoku a bolesti a došlo k významnějšímu zlepšení hybnosti kolenního kloubu než u kontrolní skupiny.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.