Systémová enzymoterapie

Co je to systémová enzymoterapie?

Enzymy jsou zvláštními druhy bílkovin, které umožňují, řídí a urychlují všechny chemické reakce v organismu. Proto se jim také říká biokatalyzátory. Během jediné vteřiny proběhnou v lidském těle miliony chemických reakcí. Bez enzymů by mohly stejné reakce trvat stovky let nebo by vůbec nebyly možné. Proto jsou enzymy pro organismus nepostradatelné, udržují nás naživu a v dobré kondici.

Potřebné enzymy si tělo umí vytvářet samo, jeho kapacita pro jejich tvorbu je ale omezená. Proto v době zvýšené potřeby, například po úrazech nebo při chronických zánětech, je žádoucí podpořit organismus podáním enzymů zvenčí. Tato léčebná metoda, v moderní medicíně hojně využívaná, se nazývá enzymoterapie. Při lokální enzymoterapii se enzymy aplikují na konkrétní místo, například za účelem čištění ran či ošetření vředů. Systémová enzymoterapie využívá směsi rostlinných a živočišných enzymů k působení na organismus jako celek. V tomto případě jsou enzymy podávány většinou ústy (perorálně) ve formě tablet, které jsou speciálním obalem chráněny před poškozením v kyselém prostředí žaludku. Tento obal se rozpouští až v horní části tenkého střeva, kde probíhá vstřebávání neporušených enzymových molekul v aktivní formě do organismu. Enzymy pak působí na organismus jako celek.

protahující se mladá žena v posteli

Kdy vám systémová enzymoterapie může pomoci?

Léky pro systémovou enzymoterapii pomáhají zejména při stavech, které jsou způsobeny či provázeny zánětem. A protože zánět jako základní obranná reakce organismu provází většinu lidských onemocnění a zdravotních potíží, mají tyto léky velmi široké uplatnění. Mohou pomoci zejména při:

  • zvládání pooperačních stavů – enzymy zkracují dobu hojení po některých operacích (artroskopie, stomatochirurgie, ORL),
  • poruchách imunity – enzymy optimalizují funkce imunitního systému tak, že posilují sníženou obranyschopnost nebo naopak tlumí chorobně přehnanou imunitní reakci,
  • chronických zánětech – ať už se jedná o dýchací, pohlavní, nebo močový systém, enzymy urychlují průběh přítomného zánětu a posilují sníženou obranyschopnost organismu, čímž pomáhají předcházet novým zánětům,
  • hojení úrazů – enzymy urychlují hojení rány a vstřebávání otoků, krevních sraženin a podlitin,
  • potížích s pohybovým aparátem – v případě zánětu kloubů, šlach nebo svalů enzymy zmírňují bolest a otoky, zlepšují hybnost a příznivě ovlivňují celý zánětlivý proces.

Přečtěte si více informací o účincích enzymů v lidském organismu.

žena zapíjející lék

Wobenzym: lék systémové enzymoterapie

Léčivý přípravek Wobenzym je určen k celkové léčbě organismu u široké škály onemocnění, jejichž společným jmenovatelem je zánět – od chronických zánětů dýchacích cest přes revmatické potíže po záněty močové a pohlavní soustavy. Wobenzym obsahuje unikátní kombinaci enzymů, které příznivě ovlivňují zánětlivou reakci, mají schopnost podpořit imunitu a do jisté míry i tlumí bolest. Podávání Wobenzymu urychlí samoléčebný proces v těle a tím se zkracuje celková doba léčby.

Čtěte pečlivě příbalovou informaci. Wobenzym je lék k vnitřnímu užití.